Carnikavas ģimenēm radoša sadarbība ar skolotājiem
Marta beigās bērnudārzā „Riekstiņš" notika „Krāsaino graudu pēcpusdiena", kurā vecāki kopā ar skolotājiem uzzināja jaunas metodes, ko praktiski izmantot gan izglītības procesā, gan jauki un saturīgi pavadot laiku ar bērnu.
Šā gada sākumā Carnikavas novada vecāku biedrība „Nākotnes iela" veica aptauju, kurā tika noskaidrots, ka 44,7 % novadā dzīvojošo vecāku labprāt apmeklētu kādu izglītojošu semināru vai lekciju, savukārt 26,3% izteica vēlēšanos piedalīties praktiskās nodarbībās vecākiem sevis izzināšanai, prasmju apgūšanai un pilnveidošanai.
Apmeklējot biedrības „Latvijas Vecāku kustība" organizētās mācības projekta „Open Parents" ietvaros, „Nākotnes ielas" dalībnieces ir piedalījušās dažādās praktiskās nodarbībās, un vienā no tām bija kopā ar savām ģimenēm.
Atceroties, ar kādu sajūsmu bērni darbojās ar krāsainiem graudiem vienā šāda projekta nodarbībā, radās ideja līdzīgu pasākumu noorganizēt Carnikavas novada vecākiem. Tā kā graudi nes dzīvības spēku, un pavasarī tie atmostas un kļūst aktīvi, krāsaino graudu spēles šķita atbilstoša ideja pirmajam pasākumam tieši pavasarī. Bērnudārza „Riekstiņš" skolotāja Dace Lancmane to uzņēma ar lielu entuziasmu, ieinteresēja arī citus pedagogus un palīdzēja noorganizēt pasākumu bērnudārzā.
Lai viss notiktu bez aizķeršanās, biedrība izmantoja „Open Parents" supervīzijas piedāvāto iespēju. Šeit ļoti noderēja personīgās izaugsmes treneres Lailas Zariņas „īsais kurss" pasākumu plānošanā – divu stundu laikā trīs aktīvas biedrības mammas no idejas nonāca līdz reālam darbības plānam un ieguva fantastisku universālo rīku, kas lieti noderēs arī citu pasākumu plānošanā, modelējot un paredzot visu pasākumā iesaistīto pušu vēlmes attiecībā uz rezultātu un procesu. Bija interesanti un aizraujoši iejusties, piemēram, vecāku, pedagogu un arī bērnu lomā.
Krāsaino graudu spēļu pēcpusdienu vadīja dabas vides estētiķe Diāna Timofejeva no „Dabas vēstniecības", kas atrodas kaimiņu novadā – Ādažos. Carnikavas novada vecākiem kopīgi darbojoties ar „Riekstiņa" skolotājām, atklājām graudu un sēklu dažādību – iepazinām un iztaustījām vismaz 15 dažādu šķirņu graudus, sēklas, zirņus, lēcas, pupiņas u.c., gūstot patiešām pozitīvas emocijas. „Es jutos kā bērns, tik jaukas sajūtas," atzina „Riekstiņa" skolotāja un viena dēla mamma Ineta Sindrūne. Mammas kopā ar skolotājām varēja graudus arī nogaršot un izveidot katra pati savu „mandalu". Kopumā pasākuma dalībnieces uzzināja, kā ar šiem pieejamajiem un nedārgajiem materiāliem jēgpilni pavadīt laiku kopā ar bērniem, kā tos iespējams izmantot pedagoģiskajā procesā un kā graudi palīdz uzlabot attiecības un novērst konfliktsituācijas. Pedagogi guva jaunu iedvesmas avotu savām ikdienas nodarbēm ar bērniem.
Biedrības „Nākotnes iela" pārstāves pēc kāda laika plāno krāsaino graudu spēles turpināt, vairāk iedziļinoties to teorētiskajā pusē, uzzinot par praktiskajiem ieguvumiem un pielietojamību nopietnākā veidā, piemēram, hiperaktīvu vai autisku bērnu stāvokļa uzlabošanai. Secinājām, ka būtu lietderīgi šādu pasākumu noorganizēt kopā ar bērniem un iegūtās zināšanas likt lietā praksē.
Informāciju sagatavoja:
Mārīte Mundure
biedrības „Nākotnes iela" valdes locekle
E-pasts:
Tālr. 26532273